Windows 10’da geri dönüşüm kutusunu görev çubuğuna eklemek

Eki 20 • Diğer, Genel, Yazılım • 3.479 kez okunmuş • Yorum yok Windows 10’da geri dönüşüm kutusunu görev çubuğuna eklemek

Bu yazımızda Microsoft‘un son işletim sistemi Windows 10‘da geri dönüşüm kutusunun görev çubuğuna nasıl ekleneceğini göstermeye çalışacağım.

Windows 10

Öncelikle Windows 10’dan biraz bahsedecek olursam geride bıraktığımız Eylül ayının son gününde tanıtılan bu işletim sisteminin adı çok şaşırtıcı oldu. Herkes tarafından Windows 9 adı ile gelmesi beklenirken Windows 10 adı ile duyuruldu.

Tabii sürüm numarasının 10 olması da bizim kullanıcılarımızda 10 numara işletim sistemi söylemini yaratması bekleniyordu. 🙂 Yani böyle isim koyuluyorsa böyle bir yorum beklenmeli. Birçok kesim tarafından Windows 10 işletim sisteminin bazı özelliklerinin Linux bazılarının da Mac’den alınarak ortaya karışık bir şeyler sunduğu söylendi. Şu an için sadece teknik önizleme sürümünün kullanıcılar tarafından indirilebiliyor olmasının yanında son kullanıcıya sunulacak en düzgün halinin 2015 sonlarına doğru gelmesi bekleniyor.

Şimdi işlemlerimize geçelim. Öncelikle Windows 10 işletim sistemini kurduğumuzda masaüstü ekranımıza geri dönüşüm kutusu varsayılan olarak gelecektir.

Alttaki resimde de gördüğünüz gibi geri dönüşüm kutusuna sağ tıklayıp “Pin to Start” yani “Başlat menüsüne sabitle” seçeneğini seçiyoruz.

windows-10-sabitleme

Bu işlemi yaptıktan sonra başlat menüsüne geçip geri dönüşüm kutusuna tekrardan sağ tıklayıp “Pin to taskbar” yani “Görev çubuğuna sabitle” seçeneğini seçelim.

windows-10-baslat-menusu

Üstteki resimdeki diğer adımı da uyguladıysak geri dönüşüm kutusu klasörümüz görev çubuğunda yerini almış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »