En Çok Ziyaret Edilen Siteler Nerede Barındırılıyor? [İnfografik]

Şub 11 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.177 kez okunmuş • Yorum yok En Çok Ziyaret Edilen Siteler Nerede Barındırılıyor? [İnfografik]

Hostcabi adlı websitesi tarafından istatistiksel verilerin derlenip toplanması ile 1 Şubat 2014 günü bir araştırma gerçekleştirilmiş. Bu rapora göre Alexa’da ilk 100 binde olan websitelerinin içeriklerinin barındırıldığı yerler, barındırıldığı ülkeler ve benzeri bazı bilgiler sayısal olarak analiz ettirilmiş. Kısaca özetlemek gerekirse rapor sonucunda ulaşabileceğimiz cevaplar şunlardır.

En iyi 100 bin sitenin verilerini barındırdığı hosting şirketleri hangileridir?
En iyi 100 bin sitenin verilerini barındırdığı en popüler hosting şirketleri hangileridir?
Kıtasal bazda hosting şirketlerinin bulunduğu yer ne durumdadır?
Ülkesel bazda hosting şirketlerinin bulunduğu yer ne durumdadır?

Alexa sıralamasına göre en iyi 100 bin sitenin 4921’i hosting şirketi olarak Amazon‘u seçmişken ikincilik Cloudflare üçüncülük ise OVH‘ye ait durumdadır.

İlk 100 bindeki sitelerin neredeyse yarısı(%48.9) hostinglerini Kuzey Amerika kıtasında barındırıyor. İkincilik ise yaklaşık %30 ile Avrupa kıtasında bulunuyor.

Ülke bazlı inceleme yapıldığında %45 ile büyük üstünlük Amerika’da iken %7.5 ile Almanya ve %5.5 ile Çin Amerika’nın ardında geliyor. Şehir bazlı bir incelemede ise Dallas, Newyork, Ashburn gibi bir sıralama söz konusudur.

infografik

Alexa Top 500 sayfasında sağ tarafta bulunan ve her gün güncellenen Top 1 milyon listesi baz alınarak 1 Şubat 2014 verilerine göre işlemler gerçekleştirilmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »