eBay veritabanı 750 dolara mı satılıyor?

May 23 • Genel, İnternet • 1.061 kez okunmuş • Yorum yok eBay veritabanı 750 dolara mı satılıyor?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen eBay saldırısı sonucunda eBay kullanıcı bilgilerinin hackerlar tarafından çalındığı söylenmekteyken veritabanı 750 dolara mı satılıyor?

ebay

21 Mayıs’ta internetin en büyük alışveriş sitelerinden eBay‘e yapılan saldırılar sonucunda eBay kullanıcı listesi çalınmıştı. eBay tarafından da bu durum doğrulanmış ve ek bir açıklamaya yer verilmiştir.

Gelen ek açıklamada kullanıcıların şifre ve kullanıcı adlarının çalındığı doğrulanırken kullanıcıların finanslar verilerinin çalınmadığına ilişkin açıklamalarda bulunuldu. Kredi kart ve debit kart bilgilerinin güvenli bir ortamda bulunduğunu açıklayan eBay’in veritabanı ile ilgili birtakım haberler internet sitelerinde dolaşırken geçtiğimiz gün içerisinde bir kişi tarafından internetin en çok kullanılan ortak kod düzenleme sitelerinden Pastebin‘de(Bizde yasaklı ulaşamayabilirsiniz.) bir yazı paylaşıldı.

Yazı içeriğinde eBay veri tabanının elinde olduğunu belirten kişi 145 312 663 kayda sahip olduğunu belirtti. Şu ana kadar 23 binin üzerinde görüntülenme sayısına ulaşan Pastebin sayfasıysa oldukça ilgi çekmiş. Bitcoin üzerinden 1.453 BTC gönderildiği takdirde eBay veritabanını satacağını belirten kişiye karşı eBay tarafından gelen yanıt da gecikmedi.

eBay, internet ortamında dolaşan veritabanını para ile satmaya çalışanların gerçek bilgilere sahip olmadığını açıkladı.

Blockchain isimli bitcoin takip sistemi üzerinden takip edilmekte olan 1e4aLP3jKD9wRAcSRNVb7VHbd7KbcdPfA kimlik numaralı bitcoin cüzdanına şu an için para yatırılmadı.

Ne dersiniz, birileri bu sebepten yaklaşık 800 dolarını hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığı kişiye gönderir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »