Dünyanın ilk yerel merkezli Coin’i: HullCoin

Nis 1 • Diğer, Genel • 1.008 kez okunmuş • Yorum yok Dünyanın ilk yerel merkezli Coin’i: HullCoin

İngiltere’nin Hull isimli yerleşkesinde Hull City Konseyi tarafından yerel idare operatörlüğünde Hullcoin duyuruldu.

bitcoin

Öncelikle Cryptocurrency’nin ne olduğunundan bahsedecek olursak Cryptocurrency, Bitcoin platformunda ismi geçen Bitcoin, Litecoin, Dogecoin gibi Bitcoin sistemini kullanan para birimlerinin tümüne verilen genel bir isimdir.

Finansal durumlarla ilgili devlet işlemlerinin yasal olarak gerçekleşeceği ilk cryptocurrency’nin Hullcoin olduğu söyleniyor. Hull City Konseyi Sosyal Yardım Hakları Yöneticisi Lisa Bovill bu para birimi fikrinin sahibidir. Bovill sadece yerel para birimi kullanmanın dışında dijital para biriminin de olanaklarını keşfetmek istediğini belirtirken aynı zamanda toplumsal sorunları (açlık, barınma, yoksulluk) da çözmek adına yardımların genişletilmesi gerektiğinden söz etti.

Hull City Konseyi bu uygulamanın ekonomiyi canlandırmak, devlet kesintilerinden etkilenmemek ve yoksullukla mücadele adına eşi görülmemiş bir hareket olacağını umuyor. Finansal Destek Görevlisi Dave Sheperdson Hullcoin’in vergilendirmesiyle ilgili “Yiyecek dahi satın alamayacak durumda olan düşük gelirli insanlara bu uygulamayı sağlamayı planladık. Projenin birçok farklı türü var.” açıklamada bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »