Dropbox dosya senkronizasyonunda hızını yükseltiyor

Tem 12 • Genel, İnternet, Teknoloji, Yazılım • 1.143 kez okunmuş • Yorum yok Dropbox dosya senkronizasyonunda hızını yükseltiyor

Bulut depolama firmalarından Dropbox yeni gelen güncelleme ile büyük boyutlu video ve ses senkronlarında eskiye göre yaklaşık 2 kat daha hızlı çalışacak.

dropbox

Yeni dosya senkronizasyon teknolojisinden geçtiğimiz günlerde söz eden Dropbox’ın cuma günü getirdiği yeni güncelleme ile büyük boyutlu ses ve video dosyaları stream senkronizasyonu hızı konusunda büyük yol katediyor.

Dropbox tarafından duyurulan bilgiye göre 2 kat daha hızlı senkronlama yapılacağı belirtilirken ayrıca da yeni güncelleme ile Dropbox’a 4 dil paketi eklendi ve uygulamada aşağı yukarı kaydırılabilir tasarım da yeni güncelleme ile gelenler arasına eklendi.

Streaming-Senkronizasyonu

Son güncelleme öncesine kadar Dropbox kullanıcıları videolarının tamamını yüklemeden başka kullanıcılar bu videoları indiremiyordu. Yani tamamının yüklenmesi gerekiyordu. Yeni gelen stream senkronizasyonu özelliği ile yükleme yaparken bile Dropbox sunucuları üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşılabilen bu teknoloji ile büyük dosyaların senkronizasyonu 1.25 kat ve hatta 2 kata kadar daha hızlı yüklendiği iddia ediliyor.

Mayıs ayında 300 milyon kullanıcı sınırını aşan Dropbox mayıs ayından önceki 6 ay içerisinde 100 milyon kullanıcı elde etmişti. Amazon’un yeni bulut depolama servisi Zocalo‘yu tanıtmasının ardından bulut depolama platformunda rekabet yükseliyor.

Yeni gelen güncelleme ile Dropbox’ın masaüstü uygulamasını resmi Dropbox web sitesinden indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »