Dailymotion Plus: Yeni yasal film izleme platformu

Nis 4 • Genel, İnternet, Teknoloji • 4.082 kez okunmuş • Yorum yok Dailymotion Plus: Yeni yasal film izleme platformu

Fransız video paylaşım sitesi Dailymotion İnternet’ten film izleme servisini ülkemizde yayına soktu.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformlarından biri olan Dailymotion ücretli üyelik sistemi ile ülkemizde yasal film servisini açtı.

dailymotion-plus

8 Türk Lirası aylık ücreti ile tamamı Türkçe altyazılı ve yüksek kaliteli görüntüye sahip filmler barındırdığını belirten Dailymotion’ın yeni film yayın servisi Dailymotion Plus‘ın ülkemize gelmesi ile bu alanda yeni rekabetin de başlayacağını tahmin ediyorum. Tabii ne kadar rekabet ortamı olursa kullanıcı için de o kadar iyidir.

Türk kullanıcı kitlesine hitap eden filmlere ulaşabilecek olan kullanıcılar Mac ve diğer işletim sistemli bilgisayarların yanı sıra Apple’ın mobil işletim sistemi iOS ile de servisi kullanabilecekler.

Akıllı TV ve Android işletim sistemli mobil platform için de yakında çalışmalar yapılacağı Dailymotion tarafından açıklandı.

Yabancı kanal içeriklerinin ülkemizdeki dağıtımcılığını yapmak üzere 1998 yılında kurulan yaklaşık 15 yıllık bir şirket olan MCD AŞ. (Multi Channel Developers) 2009 yılında Dailymotion Türkiye ile ortaklık gerçekleştirmişti. 2 yıl önce başlanılan geliştirme aşamasında ortaklık rolünü üstlenen MCD AŞ. ile birlikte ülkemizde Dailymotion Plus adında yeni bir film izleme servisi yayınlanmış bulunuyor.

Dailymotion CEO’su tarafından yapılan açıklamada Türkiye‘deki gelişen mobil internet trafiği ile Dailymotion‘ın ideal ülkesi Türkiye seçilmiştir.

Dailymotion Plus, video paylaşım devi Dailymotion’ın ilk ücretli abonelik ile film izletme(bkz:Netflix) bazlı yatırımıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »