Cortana 15 dil mi destekleyecek?

Şub 22 • Genel, Mobil, Teknoloji • 1.764 kez okunmuş • Yorum yok Cortana 15 dil mi destekleyecek?

Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlara gelecek olan 8.1 güncellemesi merakla beklenirken güncelleme ile gelecek asistan Cortana‘nın 15 dil destekleyeceği söyleniyor.

cortana

Windows Phone işletim sistemli akıllı telefon kullanıcılarından bazıları gelecek günlerde duyurulması beklenen 8.1 güncellemesini merakla bekliyor. Yeniliklerle geleceği söz edilen WP 8.1 güncellemesi Apple’ın Siri yardımcı asistanı gibi Cortana adlı bir yardımcı asistan ile beraber gelecek. Daha önceki bu yazımızda Cortana ile ilgili bir videoya yer vermiştim. Bu yazımızda ise Windows’un Foursquare’a yaptığı 15 milyon dolarlık yatırım ile Cortana yardımcı asistanını güçlendireceği hakkında bir habere yer vermiştim.

Cortana yardımcı asistanın başlangıçta 15 dil destekleyeceğinden söz ediliyor.

Cortana yardımcı asistanın başlangıçta 15 dil destekleyeceğinden söz ediliyor.

Doğruluk payı net olmasa da Cortana hakkında bir takım bilgiler internete düşmeye devam ediyor. Bugün Wmpoweruser’da gördüğüm habere göre WP 8.1 ile gelecek olan Cortana 15 dil desteği ile gelecek. Bu 15 dil içerisinde ne yazık ki Türkçe’mize yer verilmemiş.

Resimden de görebileceğiniz gibi Almanca, Rusça, Fransızca, Çince gibi bazı dil destekleri eklenmiş. Başlangıç olarak 15 dile ile geleceğinden konuşulan Cortana’ya Türkçe eklenecek mi veya ekli mi gelecek ilerleyen zamanda gözleyebileceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »