Çocuk saati görünümlü GPS: hereO

Nis 1 • Genel, Tanıtım • 5.366 kez okunmuş • Yorum yok Çocuk saati görünümlü GPS: hereO

Aile bağlarını bir arada tutmayı amaçlayan ve bu doğrultuda teknolojik cihazlar üreten HereO çocukların takibi için içerisinde GPS bulunan bir saat tasarladı.

hereo-watches

Son dönemde bilgisayarlardan çok daha fazla ön planda olan mobil teknoloji ürünlerinin yaygınlaşması ile giyilebilir teknoloji ürünleri de yeni yeni üretilmeye başlandı. Akıllı saatler olsun Google Glass adı ile geçen Google’ın gözlüğü olsun Nike ve Adidas gibi spor markalarının ürettiği bileğe takılan bant tarzı cihazlar ile eriştiğimiz bilgilere çok daha kısa sürede sahip oluyoruz.

Gill Mendelson‘un CEO’su olduğu HereO şirketinin bu akıllı saatinin içerisinde GPS çipi haricinde kablosuz taşıyıcıya bağlanmak için bir sim kart slotu da bulunuyor. Böylece aileler çocuklarının nerede bulunduğundan haberdar olabiliyorlar. 140 ülkede çalışmak üzere tasarlanan bu saat iletişim desteğini küresel bazda M2M(amchine to machine- cihazlar arası) kablosuz bağlantı çözümleri ve yönetilen hizmetlerin lider sağlayıcısı rolünde olan Wyless bağlantısını kullanarak alıyor.

hereo-watch

Wyless bağlantı hizmetine ödeme yapmak gerekmezken HereO hizmet bedeli olarak aylık 5$ talep ediyor. Şu anda test aşamasında olan mobil uygulamaları ve web uygulamalarından da söz etmek gerekirse iOS platformuna Nisan ayı içerisinde ücretsiz bir uygulama geleceği açıklandı. Haziran ayında ise Android ve Web tabanlı servisin duyurulacağından söz ediliyor.

Her şarj edilişinde kullanıma göre 1 ile 3 gün arasında bir batarya ömrü sunuyor.

Indiegogo sitesinde yatırım almayı bekleyen cihaz 6 aylık ücretsiz abonelik ile 130 dolardan satılması planlanıyor.

hereo-indiegogo

Aynı tarz cihaz üreten diğer firmalardan farklarını şu şekilde açıklamışlar:

1- Diğerlerinin ürünlerinin fiyatlarının yarısından daha az bir fiyat ile geliyoruz.
2- Hemen üstteki görselde de görebileceğiniz gibi diğerlerinden çok daha küçük bir boyuta sahip bir saat tasarlanmış.

Sarı, Mavi vb birkaç renk seçeneği bulunan bu cihaza ait tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »