Chrome Sağ Tık Menüsü Eski Haline Çevirme

Nis 11 • Genel • 3.190 kez okunmuş • Yorum yok Chrome Sağ Tık Menüsü Eski Haline Çevirme

Google’nin internet tarayıcısı Chrome kısa süre önce sağ menü görünümünde değişikliğe gitti(Sadece sağ tık menüsü değil yer imleri menüsü de aynı şekilde) ve eskiye oranla daha geniş ve aralıkları daha uzun yapılı bir görünüme büründü.

Şimdi size Chrome’de sağ tık menüsünün, yer imleri açılır menülerinin nasıl eski görünüme alınacağını göstereceğim.

Öncelikle yeni hallerini görelim.

 


Resimlerden de gördüğünüz gibi aralıklarda genişleme yazı tipi farklılığı ve boyutlarda bir büyüme söz konusu.

 

Öncelikle Google Chrome programını kurduğunuzda masaüstüne kısayol oluşturduysanız bu kısayola sağ tıklıyoruz ve özellikler seçeneğini açıyoruz.

 

Sol kısımda Özellikler seçeneğine tıkladığımızda sağ taraftaki pencere açılacak. Bu pencerede “Hedef: ” yazan bölümün sonuna

  resimdeki kodu elle yazarak Hedef: bölümündeki satırın en sonuna yerleştiriyoruz. Üstünde herhangi bir oynama yapmamıza gerek yok.

Eğer masaüstünüze kısayol çıkarmadınız ve kısayolunuzu görev çubuğuna sabitlediyseniz şu yoldan yine özellikleri izleyebilirsiniz.

Yok eğer Chrome sistemi masaüstünüzde hiç yoksa ” “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application ” yolunu izleyin. Application klasörü içerisinde chrome uygulama açma dosyasına sağ tıklayıp özellikleri açın ve kısayol sekmesinde Hedef: bölümünden kodu yapıştırabilirsiniz. Eğer tekrar yeni görünüme geçmek isterseniz tek yapmanız gereken eklediğiniz kısmı silip uygulamanız. Kod kısmını silecekseniz kod dışında geri kalan kısmı silmemeye dikkat edin.

Çift tırnak işareti sonrasında bir karakter boşluk bırakıp kodu yazalım.

Kodu yazdık ve uygula dedik işlemlerimiz bitti.

 

Şimdi de eski görünümden bir görüntü ile bitirelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »