Chadder: McAfee kurucusundan gizliliğe önem veren mesajlaşma uygulaması

May 5 • Genel, Mobil, Tanıtım, Yazılım • 1.252 kez okunmuş • Yorum yok Chadder: McAfee kurucusundan gizliliğe önem veren mesajlaşma uygulaması

Gözetimden uzak özel mesajlaşma uygulaması Chadder, McAfee şirket kurucusu John McAfee tarafından duyuruldu.

chadder-2

Gizliliğe önem veren mesajlaşma uygulaması: Chadder

Güvenlik ve gizliliğe önem veren bu mesajlaşma aracı Android ve Windows Phone’a uygun yapıdadır. Yakında iOS platformunda da yer alacak uygulama John McAfee’nin yeni şirketi Future Tense Private Systems tarafından yayınlandı. Future Tense Private Systems şirketi tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan DCentral1 isimli uygulama da güvenlik zaafiyetlerine karşın Android cihazlarınızı korumaya yönelik işlemler uyguluyor ve uygulama izinleri ile ilgili bilgileri size sunuyor.

chadder-mobile

Yeni mesajlaşma uygulaması Chadder henüz Beta aşamasında olduğundan birçok hata ile gelebilir. Son zamanlarda yurtdışı haber kaynaklarında çokça dönen dinlenme, gözetlenme tarzı haberlerin ve Edward Snowden‘ın sızdırdığı bilgilerle birlikte pek çok kullanıcı özel hayata müdahale edilmesinden rahatsız durumdadır. Bu durum son zamanlarda gizliliği ön plana çıkarmıştır. Anonim olarak kullanabileceğiniz yeni türeyen farklı sosyal ağlardan tutun mesajlaşma uygulamalarına kadar birçok alanda yeni yazılımlar, web siteleri, servisler açılmakta ve ön plana çıkmaktadır. Güvenlik yazılım şirketi kurucusu olan John McAfee de güvenlik servisi sunduğu McAfee yazılımları gibi insanların gizliliğini korumaya yönelik Chadder adlı bir uygulamanın haberini verdi.

chadder-im

Şifreli mesajlar gönderebileceğiniz uygulamada mesajlarınız sembolik karakterler ile şifrelenecek. Uygulamayı açabilmek için kullanıcı adı, isim ve şifre girilmesi gerekirken arkadaş listelerinize arkadaşlarınızı kolayca ekleyebileceksiniz.

Tekrarlamak gerekirse beta aşamasında olan uygulama stabil çalışmıyor olabilir. Android ve WP platformlarına uygun uygulamaları bulunan Chadder için iOS platformuna uygun uygulama henüz geliştirme aşamasındadır.

Chadder Android

Chadder Windows Phone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »