Bu Müzik Klibi Diğerlerinden Farklı

Şub 4 • Diğer, Genel • 2.071 kez okunmuş • Bu Müzik Klibi Diğerlerinden Farklı için bir yorum

Bu yazımızda daha önce çokça deneme yaptığım ve hakkında birkaç şey öğrendiğim otostereogram görsellerden bahsettikten sonra Kanada’lı bir rock müzik grubun Young Rival‘ın 1 hafta önce Youtube resmi kanalında paylaşılmış ve otostereogram tekniği kullanılarak hazırlanmış diğer müzik kliplerinden çok farklı yeni müzik klibini sizlerle paylaşacağım.

Ekran Alıntısı

Otostereogramlar, stereogramların bir çeşididir. Stereogram tekniği 2 boyutlu görsellerin 3 boyutlu derinliğe sahip görsellere nasıl dönüştürüleceği ile ilgilidir. Rasgele nokta stereogramından oluşan bu müzik klibinde yanılmıyorsam adı yakınsama diye geçen gözlerin görüntünün önüne odaklanması durumu söz konusudur.

Başlangıcında ortadaki iki noktayı tek bir nokta olarak kabul edip iki noktasının ortasına doğru getirdiğimizde yani gözümüzü hafif şaşı hale getirdiğimizde izleyebileceğimiz bu klip başlangıcında Young River yazıyor ardından şarkının adı yazıyor. Klip içerisinde gitar çalan, bateri çalan kişiler olduğunu, kalp gibi 3 boyutlu sembollerin de bulunduğu Black is Good adlı bu müzik klibi The End yazısı ile sonlanıyor.

Siz de gözlerinizi şaşı hale getirip klipleri izleyebilirsiniz.

One Response to Bu Müzik Klibi Diğerlerinden Farklı

  1. psky dedi ki:

    aaa entrerasan, fakat ben hiç bişey göremedim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »