Blu Studio 6.0 HD: 6 inçlik dev ekranlı yeni Blu akıllı telefonu

Nis 22 • Genel, Mobil, Tanıtım, Teknoloji • 2.045 kez okunmuş • Yorum yok Blu Studio 6.0 HD: 6 inçlik dev ekranlı yeni Blu akıllı telefonu

Orta sınıf fiyat aralığı ile ülkemizde de fiyat performans ürünleri çıkartan Blu‘nun yeni 6 inçlik dev ekranlı telefonu Blu Studio 6.0 HD duyuruldu.

blu studio 6.0 hd

Geçtiğimiz aylarda General Mobile aracılığı ile çok kez duyduğumuz Blu firmasının yeni telefonu Studio 6.0 HD 6 inçlik dev ekrana sahip. Birçok telefon kullanıcısı teknolojinin hızlı gelişimine ayak uydurmaya çalışırken eski küçük boyutlu telefonlardan uzaklaşarak daha büyük boyutlu akıllı telefonlar ile tanışıyorlar. Kimimiz büyük ekranlı telefonlara hemen alışırken ve büyük ekranlı telefon kullanmak isterken kimimiz sürekli giderek büyüyen telefon ekran boyutlarına karşı durumdadır.

Samsung’un Galaxy Note serisi, Sony’nin ultra modelli telefonları sürekli büyüyen ekranlı telefonlara örnek verilebilir. Ki Apple da büyüyen ekran standartlarını görmüş olmalı ki iPhone 6’nın iPhone 5 ve 5S’e göre daha büyük bir ekran boyutuna sahip olacağının dedikoduları konuşulmaya başlandı.

Az önce de söz ettiğim gibi bütçe dostu fiyatları ile yurt dışında Blu adında satışı gerçekleşen cihazlardan bazılarını ülkemize getiren General Mobile firması Blu’nun ucuz fiyat politikasının da yararını görerek fiyat performans cihazları arasında büyük isim yapan yeni Blu cihazlarını tanıtmıştı.

Son olarak çıkartılan yeni Blu akıllı telefonun 6 inçlik dev ekrana sahip yapısı phablet yapısını tekrardan hatırlatıyor.

6 inçlik 720p çözünürlüklü ekrana sahip Blu Studio 6.0 HD, 1.3 Ghz 4 çekirdekli Mediatek MT6582 işlemci, 1 GB Ram, 8 MP arka 2 MP ön kamera bulundurur. 64 GB’a kadar yükseltilebilir microSD kart giriş yuvası haricinde dahili alan olarak 4 GB‘lık bir bölüm bulunuyor. Android 4.2.2 işletim sistemi ile geleceği konuşulan Blu Studio 6.0 HD microUSB bölmesine ve Bluetooth 4.0 desteğine sahiptir. 3000 mAh bataryaya sahip 6 inçlik dev ekranda bu düzeyde bir batarya ne derece etkili olacak kim bilir…

AndroidPolice tarafından edindiğimiz bilgilere göre Mayıs ayının başlarında telefonun daha etkin görülebileceğinden sözü edilen Blu Studio 6.0 HD 250 dolarlık Avrupa fiyatı ile yurtdışında satılacak olup ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı, General Mobile tarafından bir adım gelip gelmeyeceği hakkında henüz bilgi yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »