Bitcoin Şirketinden Açık Kaynak Kütüphane: Bitcore

Şub 15 • İnternet, Yazılım • 1.101 kez okunmuş • Yorum yok Bitcoin Şirketinden Açık Kaynak Kütüphane: Bitcore

Büyük Bitcoin şirketlerinden biri olan Bitpay geliştiricilerin Bitcoin uygulamalarını daha kolay yapabilmesi ve bu uygulamaların daha çok yaygınlaşabilmesi için Bitcore adını verdiği bir açık kaynak Javascript kütüphanesi yayınladı.

bitcore

Bitpay tarafından yayınlanan Bitcore projesi dün Bitpay blog sayfasında yayınlandı. Bitcore projesi Bitcoin ağı ile etkileşim kurmayı daha da kolaylaştırıyor. Bitcoin yaklaşık 4-5 yıllık sanal para birimi diyebileceğimiz ve son dönemde çok popüler olan bir para birimi ve aynı zamanda da sistemin adıdır. Detaylı bilgi için bu yazıma bakabilirsiniz.

Bitcore projesi ise geliştiriciler için daha kolay uygulama yazımı ve Bitcoin sistemine ilişkin daha çok araç yapımına sebep olabilecek. Proje sahibi Bitpay ise geliştiricilerin yeni uygulamalar üzerinde düşüneceğini düşünüyor. “Bitcoin protokolünde hayal edebileceğiniz her şeyi hayata geçirebileceğiniz bir proje: Bitcore” sözleri ile projeyi hayata geçiren Bitpay’in bu projesine Bitcore.io sayfasından ulaşabilirsiniz.

Demo sayfaları (12) da göz atılabilecek türden önizlemelere sahip…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »