Bitcoin ATM’lerine Ne Dersiniz?

Şub 18 • Diğer, Genel, Teknoloji • 1.007 kez okunmuş • Yorum yok Bitcoin ATM’lerine Ne Dersiniz?

Son 6 ay içerisinde çok popüler olan sanal para birimi Bitcoin için sonunda bu da oldu. Bitcoin sanal para birimi için ilk ATM’ler Amerika kıtasında açılmaya devam ediyor.

bitcoin-atm

İlk olarak Kanada‘nın bir şehri olan Vancouver‘da başlayan bu süreç Washington eyaletinden Seattle‘da ve Teksas eyaletinden Austin’de devam edecek. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Kanada’da ilk defa bir Bitcoin ATM’si açılmıştı. Kanada’daki Bitcoin ATM’sini yapan firma Robocoin aynı makinelerinden Seattle ve Teksas’a da yerleştirecek.

Robocoin tarafından yapılan bu ATM’ler Amerika’nın ilk Bitcoin ATM’leri olarak lanse edilecek. 19 bin dolara mal olan bu ATM’ler sıradan ATM’lerden biraz farklı olarak pasaport yada sürücü belgesi tarayıcısı gibi ek güvenlik önlemleri ile gelecek.

Robocoin Amerika’da piyasaya çıktıktan birkaç hafta sonra da Asya ülkelerine açılmayı planlıyor. Bitcoiniacs yerel şirketi tarafından işletilen Robocoin‘in Kanada’daki ATM’sinde ilk ay içinde 900 000 doların üstünde işlem gerçekleştirildi.

Ayrıca Bitcoiniacs, Singapur ve Londra‘da da Kanada’daki makinalarına benzer ATM’ler piyasaya süreceğini planladıklarını dün duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »