Bing yeni özelliği Bing Saves’i deniyor

Mar 9 • Genel, İnternet • 1.209 kez okunmuş • Yorum yok Bing yeni özelliği Bing Saves’i deniyor

Microsoft‘un arama motoru Bing geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğini denemeye başladı. Bing Saves adının verildiği bu özellik ile daha sonra tekrardan girmek istediğiniz web sayfalarını Bing Saves servisine kaydedebiliyorsunuz.

Bing yeni özelliği Bing Saves'i test ediyor.

Bing yeni özelliği Bing Saves’i test ediyor.


Microsoft’un son dönemde Windows Phone mobil işletim sistemi ile mobil pazar payında yükseldiği gerçeğinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde Bing arama motoruna da yeni bir özellik geldi. Gelen bu özelliği Bing araması ile ulaştığınız ve daha sonra tekrar ulaşmak istediğiniz sayfaları belli bir havuza yedeklemek ve etiketlendirmek olarak düşünebiliriz.

Şimdilik deneme aşamasında olan bu özelliği sadece Internet Explorer tarayıcısında deneyebilirsiniz. Ben IE 11 sürümünde denedim çalışmaktadır. İlk olarak bing.com’a girip microsoft hesabınıza bağlanıyorsunuz. Ardından Bing.com/Saves sayfasını açıp sağ bölümdeki Save on Bing butonunu IE yer imleri çubuğunuza taşıyorsunuz. Daha sonra yapmanız gereken ise oldukça basittir. İstediğiniz bir sayfaya girip yer imleri çubuğundaki Save on Bing butonuna bastığınızda sayfa Bing hesabınıza kaydedilecektir.

Ayrıca sağ taraftan popüler olan etiketleri ve benzeri filtreleme içeriklerini de görebilirsiniz.

Son olarak söylemek istediğim bir şey daha var ki o da bu özelliğin şu anda test aşamasında olduğudur. Bundan dolayı Bing hesabınıza kaydettiğiniz sayfalara daha sonraları ulaşamayabileceğinizi de bilmeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »