Bing uluslararası büyümeyi hedefliyor

Haz 22 • Genel, İnternet • 1.191 kez okunmuş • Yorum yok Bing uluslararası büyümeyi hedefliyor

Microsoft’un arkasında olduğu arama motoru Bing küresel çapta büyümeyi hedefliyor.

bing

Hiç şüphesiz dünya çapındaki en çok kullanılan arama motoru Google’dır. Statcounter’ın alttaki grafiği de geride bıraktığımız 1 yıl içerisindeki dünya genelinde %90’a yaklaşan Google arama motoru kullanımı ile söylediğimi kanıtlar niteliktedir.

arama-motoru-kullanim-yuzdesi

Baidu, Yahoo, Yandex gibi alternatiflerin bulunmasına karşın henüz Google ile baş edebilecek bir arama motoru bulunmuyor. Microsoft yetkilileri de bu durumun farkında olduğundan olmalı ki Bing arama motorunun dünya çapında 75 farklı pazara gireceği konuşuluyor.

Geleceğe ilişkin yeni iş alanlarının oluşacağı birtakım kişiler tarafından bildirilirken Bing‘in uluslararası alanda gelişmesi adına Bing Uluslararası İş Yönetimi Yöneticiliği işi için Microsoft tarafından bir liste açıldığı yabancı kaynaklarda konuşuluyor. Bu atılım görünüşte pek bir ilginç gelmese de Microsoft’un küresel büyümeye ne derece önem vereceği bir bakıma anlaşılıyor.

Mart ayında Bing Saves adı verilen yeni bir servisini duyuran Bing’te ulusal çapta yaygınlaşmanın şu sıralar yetkililerinin merkezinde olduğu konuşulurken tabii ki bu çapta 75 ülkeye yayılmayı hedefleyen bir şirket elinde ne varsa kullanacaktır. Microsoft elinde bulundurduğu işletim sistemleri ile küresel çapta büyümeyi de hedefliyor olacaktır.

Geçtiğimiz ay Microsoft’un yeni sayılabilecek CEO’su Satya Nadella Bing’in satılacağı ile ilgili iddiaları reddetmiş satılma gibi bir plan olmadığını onaylamıştı. Bu da Bing arama motorundan şu konumuyla memnun olunduğunu mu yoksa küresel çapta büyümenin gerekliliğini mi onaylar nitelikte?.. Hedeflerinde küresel çapta büyüme olup olmadığına ilişkin henüz ortaya çıkan net detaylar söz konusu olmazken önümüzdeki dönemde Bing’in geleceği ile ilgili Microsoft yetkilileri tarafından yeni güncellemeler olacaktır elbette.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »