Baboom: Kim Dotcom’un Müzik Servisi

Oca 20 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.003 kez okunmuş • Yorum yok Baboom: Kim Dotcom’un Müzik Servisi

Megaupload dosya paylaşım sitesi ve kapanmasının ardından adından çokça söz ettiren Kim Dotcom yeni projesi Baboom müzik servisini duyurdu.

baboom

19 Ocak 2013’te dosya paylaşım platformu mega.co.nz sitesini açtıktan 1 yıl sonra yeni müzik servisinin önizlemesini kendi albümü Good Times’ı tanıtarak gerçekleştirdi. Şu an için sadece kendi albümünün bulunduğu bu siteden albümü yüksek kalitede FLAC , WAV olarak veya MP3 codec’i bitrate düzeyleri arasındaki en yüksek kaliteye sahip 320kbps olarak indirmek mümkün.

Açılan sitede ise her ünlüye ait bir profil sayfası bulunacak tıpkı Myspace gibi. Bu profil sayfasında videolar, fotoğraflar ve twitter gibi sosyal ağlardaki aktiviteleri bulunuyor.

Ancak Kim’in bu albümü ücretsiz olmasına rağmen Baboom paralı bir servis olacak. Yani albümü indirmek isteyenler satın almalıdırlar. Satış sisteminin yanı sıra tarayıcıda çalıştırılacak reklamlara göre ücretli müzikleri ücretsiz hale çevirmek bunun takasının yapılabileceğinden söz ediliyor.

“Benim düşüncem ünlülerin albümlerini ücretsiz paylaşmasıdır. Eğer fanları o albümü gerçekten sevdiyse bağış yaparak ünlüye destek olacaklardır.” Bunu ilk ben başlatıyorum… diyerek devam eden Kim bakalım bu servisi ile ne derece gündemde olacak. Spotify, Rdio, Myspace, Deezer gibi birçok müzik servisi piyasasında yeni servisi ne kadar başarılı olabilir ileride gözlemleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »