AUO Super Amoled ekranları geliştiriyor

Nis 11 • Android, Genel, Mobil, Teknoloji • 1.179 kez okunmuş • Yorum yok AUO Super Amoled ekranları geliştiriyor

HTC, Samsung, Nokia gibi akıllı telefon markalarının bir çoğunun kullandığı Amoled ekranlarda kalite sürekli artışta…

Samsung_Galaxy_S4_mini

Tayvan’lı TFT LCD ekran üreticisi AU Optronics (AUO) 5.7 inç büyüklüğünde WQHD (2560×1440 çözünürlüklü, 513 PPI (PPI:İnç başına piksel)) Amoled panel geliştirdiğini duyurdu.

0.57 mm kalınlığı ile ultra ince tasarlanan ekran paneli ile dokunma hassaslığı arttırılmış ve sonuç olarak 10 parmak kullanım desteği de mevcuttur. Dünyanın en yüksek çözünürlüklü Amoled ekran paneli olduğunu söyleyen AUO akıllı telefon pazarında HTC, Samsung gibi cihaz üreticileri için ekran desteği vermektedir. Ayrıca Samsung Display de geçtiğimiz aylarda yeni ekran panelini duyurmuştu. Samsung Display‘in yaptığı bu panel 560 PPI piksel yoğunluğu 5.2 inç WQHD çözünürlüklü ekran özelliklerine sahiptir.

AUO şirketi aynı zamanda 6 inç boyutunda QHD Amoled ekranında yakında geleceğini duyuruldu. Bu da gelecek yıllarda daha büyük ekranlarda daha yüksek görüntü kalitesi ile karşılaşacağımızı tahmin edebiliriz.

Ayrıca akıllı saatlerle ilgili de kaliteli ekranlardan söz eden AUO 1.6 inç büyüklüğündeki giyilebilir OLED ekranlar üzerinde çalıştığını da belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »