Ascend P6 sahipleri Kitkat’ı 1 ay daha bekleyecek

May 13 • Genel, Mobil, Teknoloji • 2.093 kez okunmuş • Yorum yok Ascend P6 sahipleri Kitkat’ı 1 ay daha bekleyecek

Huawei’nin duyurduğu yeni habere göre Huawei Ascend P6 sahipleri resmi Android Kitkat güncellemesini Haziran ayında alacak.

ascend p6

Nisan ayında Ascend P6’ya Kitkat’ın Mayıs ayı içerisinde geleceğine dair aldığım haber ile ilgili bir yazı yazmıştım. Bugün gelen yeni haberlere göre Huawei Vmall adlı çin forumunda Emotion UI 2.0 yükseltme takvimini açıkladı.

Android 4.4 Kitkat ile Emotion UI arayüz güncellemesi Haziran ayına kaldı. Ocak ayından beri yaklaşık 5 aydır bekleyen kullanıcılar 1 ay daha beklemek zorunda kaldı. Huawei geliştiricileri tarafından yapılan bu resmi açıklama ile farklı ülkelerde farklı zorluklarla karşılaşılırken güncellemenin gelmesinin gecikmesinden dert yanan kullanıcılar ise bir hayli artışta.

Yeni Android sürümünün Haziran ayında yapılacak Google I/O 2014‘te tanıtılması beklenirken Huawei’nin Haziran ayına sakladığı Android Kitkat güncellemesi çok geç kabul ediliyor ve gelecek güncelleme ile hem firmanın kullanıcı kaybı yaşayacağı haliyle de zarar edeceği tahmin ediliyor.

Zamanına göre iyi donanıma sahip telefon üreten Huawei geç gelen yazılım güncellemesi ile kullanıcılarını mutlu etmekte zorlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »