Android’e Firefox Launcher Geliyor

Şub 6 • Android, Genel, Mobil, Teknoloji, Yazılım • 2.149 kez okunmuş • Yorum yok Android’e Firefox Launcher Geliyor

Firefox geçtiğimiz günlerde FirefoxOS işletim sistemi ile ilgili bir takım çalışmalar yapıyordu. Hatta bununla ilgili FirefoxOS’lu ilk tablet hakkında yazı yazdığım bu makaleye bakabilirsiniz. Mozilla kendi işletim sistemindeki çalışmalarının yanı sıra Android işletim sisteminde de belli bir isim yapmak adına ana menüye uygun yeni bir arayüz geliştirdi.

Firefox Launcher

Mobil dünyasının geleceğine adanmış ilk konferans adı ile geçtiğimiz gün düzenlenen Mozilla‘nın sponsoru olduğu InContext 2014 konferansında Android işletim sistemine gelecek olan iki ana ekran dizaynı(Launcher) açıklandı. Bunlardan ilki Everything.me tarafından geliştirilen bir launcher iken diğeri Mozilla tarafından geliştirilen ve Firefox’un Android kullanıcıları arasında daha da duyulması amaçlanan yeni launcher’ıydi.

Mozilla’nın şu an için nasıl bir şey olacağına dair tek bir görüntü paylaştığı Firefox Launcher ile ilgili detaylar kısa zaman sonra duyurulur. Mobil’de en iyi web deneyimini her cihaz ve platformda her yerden insanlara ulaştırmayı amaçlıyor.

İnsanlara daha kolay ve yenilikçi yollardan cihazlarındaki kişiselleştirmeleri daha kolay gerçekleştireceğini belirten Mozilla yeni ürünü Firefox Launcher‘ı duyurmakla daha da mutlu olduğunu açıkladı. Android için var olan Firefox tarayıcısı EverythingMe isimli yeni launcher ile geliyorken Firefox Launcher diğer popüler launcherlar arasında ne derece isim yapacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »