Android Wear’lı saatler geldi

Mar 18 • Genel, Teknoloji • 1.399 kez okunmuş • Yorum yok Android Wear’lı saatler geldi

Google‘ın giyilebilir teknoloji için bugün duyurulan Android versiyonu Android Wear‘lı ilk akıllı saatlerle ilgili haberler de gecikmedi.

android-wear-watches

Android Wear‘lı iki yeni saat modeli duyuruldu. LG-Google işbirliği ile ortaya çıkan LG G Watch ve Motorola’nın akıllı saati Moto 360 Android Wear’lı ilk akıllı saatler oldu.

LG’nin uzun zamandır mobil platformda yükselişi akıllı saat dünyasına ilk girişi ile de devam edecek gibi gözüküyor. LG’nin duyurduğu LG G Watch kimi yabancı kaynaklar tarafından 2014’ün 2. çeyreğinde tanıtılması bekleniyorken başka bir kesim tarafında ise 25 Haziran’da yapılması beklenen Google I/O geliştirici konferansında gösteriminin gerçekleşeceği konuşuluyor.

LG’nin Android Wear’lı saati üzerinde henüz fiyat belli değilken Android Wear’a ait Google Now desteği de gelecek. Henüz donanımsal bir detay açıklanmamışken gelecek aylarda daha detaylı bilgiler gelebileceğine eminiz.

İlk gelen saat LG G Watch‘un ardından Android Wear’lı ikinci saat Moto 360 olarak duyuruldu. Moto 360’a ait bazı görsellere bakarsak klasik saat görüntüsüne sahip bu modelde de Ok Google ve Google Now entegresi bulunuyor.

Gelecek haberler ile Android Wear’lı yeni saatlerde ne gibi değişimler olacak göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »