Android Wear özellikleri Google tarafından açıklanıyor

Haz 20 • Android, Genel, Mobil, Teknoloji, Yazılım • 1.127 kez okunmuş • Yorum yok Android Wear özellikleri Google tarafından açıklanıyor

Akıllı saat piyasasının dikkat çeken terimlerinden Android Wear, Google tarafından detaylı şekilde açıklanıyor.

android wear

Geçtiğimiz aylarda Google’ın Android işletim sisteminin akıllı saatler için özelleşmiş bir hali olan Android Wear ile ilgili bir takım haberler paylaşılmıştı. Giyilebilir teknolojinin günümüzde yoğunlaştığı kesimlerden biri de son zamanların popüler cihazları akıllı saatlerdir.

Android geliştiricilerine akıllı saatlerde ne gibi özellikler kullanılabileceği Google tarafından akıllı saat yazılım aşaması hakkında detaylı bilgilerle sunuldu.

Gelecek hafta 2008 yılında başlamış ve her yıl düzenli olarak gerçekleşmiş olan Google geliştiricilerini Google teknolojileri ile ilgili bilgilendiren etkinlik öncesinde şu sıralar Android Wear oldukça konuşulacak gibi görünüyor.

Geliştiricileri Android Wear üzerine uygulama geliştirmeye yönlendirme amaçlı hazrlanan bu videoda geliştiricilere telefon platformu dışında farklı platformlarda nasıl yazılım geliştirileceği ile ilgili temel bilgiler yer alıyor.

Henüz Android Wear’a ilişkin SDK(yazılım geliştirme araçları) bulunmazken Android işletim sistemli telefondan gelecek bildirimlerin saatlerde ne şekilde takip edileceği ne tür farklılıklarla farklı modellere yansıyacağını önümüzdeki dönemde gözlemleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »