Android için Open Office Uygulaması: AndrOpen Office

Ara 28 • Android, Mobil, Yazılım • 1.880 kez okunmuş • Yorum yok Android için Open Office Uygulaması: AndrOpen Office

Office, işletmelerin en çok kullandığı veri, metin, hesaplama,sunumlar üzerine kurulu bir ofis yazılım paketidir. Günümüzde en çok kullanılan ofis yazılımlarından biri olan Microsoft Office‘e ücretsiz alternetifler de oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Bu Microsoft Office yazılımına alternatif olarak LibreOffice, Apache Open Office, Google Docs ve benzeri ücretsiz yazılımlar örnek gösterilebilir. Tabi ofis çalışanı olarak bu yazılımların kullanıcılara sunması gereken en önemli işlevlerden biri de birden çok platformda kullanılabilecek bir uyumluluğa sahip olmasıdır.

Open Office

Microsoft, Office 365 yazılımı ile ofis araçlarına işletmeler için her yerden ulaşma imkanı sağlıyor. Android’de bulunan birçok ofis uygulamasının yanında AndrOpen Office yazılımı da Open Office‘in tamamının telefon ve tablet platformlarına uygulanmış halini belirliyor. Open Office’in tüm özelliklerini kullanarak belgelerinizi düzenleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

AndrOpen Office 6 bileşeni vardır. Bunlar:
– Writer (word döküman işlemi)
– Calc (excel benzeri hesaplama)
– Impress (sunum grafikleri)
– Draw (çizim)
– Math (denklem editörü)
– Base (veritabanı)

Open Office Writer

Open Office projesine bağlılığı yoktur. Türkçe dil desteğinin içinde bulunduğu 10’dan fazla dil desteği mevcuttur. Doc, Ppt, Xls, Odt, Txt, Csv, Svg, Psd, Tiff gibi birçok formatta dosya ile işlemler yapabilir pdf, html gibi birçok uzantıda dosyayı dışa aktarabilir docx, xlsx, pptx gibi uzantılı birçok dosyayı da içe aktarabilirsiniz.

Calc

80 mb boyutu ile 1.4.0 versiyonunda Türkçe dil desteği de eklenen bu android ofis uygulamasını tabletleriniz ve telefonlarınızda denemenizi öneriyoruz. Uygulamanın android market adresi hemen alt satırdadır.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andropenoffice&hl=tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »