Yasal yolsuzluk bitcoinle mi olacak?

May 9 • Diğer, Genel • 12.434 kez okunmuş • Yorum yok Yasal yolsuzluk bitcoinle mi olacak?

Bitcoin ödeme sistemi ile Amerikalı politikacılara bağış yapılması Federal Seçim Komisyonu(FEC) tarafından onaylandı.

bitcoin

Amerikan politika sisteminde yerel veya federal mevkiler için yarışan politikacılar finans desteklerini kendilerine bağış yapan destekçilerinden alır. FEC onaylaması ile artık politikacılar Bitcoin ödeme sistemi ile bağış toplayabilecekler.

Bağış yapan destekçilerin kişisel bilgilerinin de yetkili yerlere verilmesi ile ödemeleri yapan bitcoin kullanıcılarının şahısları onaylanacak. Bağış alan politikacılarsa Bitcoin olarak alacakları parayı aynı şekilde kullanamayacak. Bu paranın kullanılması için Amerikan dolarına çevrilme şartı getirildi. Anında çevrilmeyen bitcoin miktarlarının açıklanması alıcı tarafından o günün döviz kuru baz alınarak miktar olarak açıklanmasıyla sonuçlanacak.

Bitcoin para birimi dolar, euro gibi bir para birimi olmasına rağmen çok daha hızlı şekilde değişebilir dalgalı bir yapıdadır. Bundan dolayı alınan ücretin ne zaman dolara çevrileceğinin bilinmesi haksız kazanç elde edilmemesi için gereklidir.

Bitcoin ödemelerinde kullanıcıya dair çok az bilgiye sahip olunduğunu hatta hiç bilgiye sahip olunmadığını biliyoruz. Bu durumda politikacılara yapılacak bağışların nereden geleceği, ne zaman dolara çevrileceği gibi konular yasal yolsuzluğunu kapısını açacak mı dersiniz?..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »