Amazon’dan 3D akıllı telefon Eylül’de satışta

Nis 12 • Genel, Mobil, Teknoloji • 1.022 kez okunmuş • Yorum yok Amazon’dan 3D akıllı telefon Eylül’de satışta

Wall Street Journal‘ın dayandırdığı bazı kaynaklara göre Amazon yılın 2. yarısı itibariyle 3 boyutlu ekran özelliğine sahip telefonunu tanıtacak.

amazon

Dünyanın en büyük ürün tedarikçilerinden biri olan Amazon teknolojik açıdn geçtiğimiz dönemlerde Kindle, Kindle Fire gibi genellikle e-kitap okuyucu ürünleri üzerine yoğunlaşmışken önemli haber kaynaklarından The Wall Street Journal’da bahsedilen yeni bir konuya göre Amazon 2014 yılının 2. yarısında 3 boyutlu ekran özelliğine sahip yeni telefonunu tanıtacak.

Apple ve Samsung gibi devlerin sektörü domine ettiği bir düzende Amazon gibi büyük bir ürün satış şirketinin üreteceği akıllı telefon bakalım ne gibi bir rekabet ortamı sağlayacak. Telefonda 3 boyutlu gözlüklere gerek olmadan 3d ekran özelliğinin geleceği belirtilen dış medyada cihaz şimdiden dikkatleri çekmeye başladı.

Haziran ayında cihazın tanıtılması bekleniyorken Eylül ayında da satışa sunulacağı WSJ tarafından belirtildi. Göz takibi tekniği ile 4 ön yüz kamera entegresi ile 3D Hologram tekniğini barındıracağı da başka bazı kaynaklarda geçmektedir. 4 ön yüzde VGA olacak kameraların haricinde 2 kameranın da arka yüzde olacağı diğer iddialardan bazıları…

Gelecek cihazın Android işletim sistemi olması halinde Amazon Appstore‘daki yaklaşık 200 bine yakın uygulamanın mı kullanacağı diğer konuşulanlar arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »