Agomo İle Bilgisayar Bakımı

Ağu 18 • Genel, İnternet, Teknoloji, Yazılım • 1.792 kez okunmuş • Yorum yok Agomo İle Bilgisayar Bakımı

Teknoloji her geçen gün yaşamı daha kolay yaşanabilir bir hale getiriyor.

Çok bilinen bilgisayar optimizasyon ve temizlik aracı olan CCleaner Londra’da ofislerinin de bulunduğu Piriform tarafından geliştiriliyor. Şu günlerde Piriform bilgisayar optimizasyon ve bakım aracı olan yeni bir ürün geliştiriyor.

Agomo

Agomo adı verilen bu program bilgisayarda Defragger teknolojisini kullanarak harddisk birleştirmesi yapabiliyor.

Harddiskin uzun zamanlı kullanımlarda birleştirme yapılması harddiskten alınacak performansın verimine katkı sağlıyor.
Ayrıca da Cloud (Bulut) tabanlı bir program olması sebebiyle de çok daha kısa sürede her yerden bilgisayarınız ile uyum içerisinde olacak ve kısa zaman içerisinde iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Her yerden bilgisayarınızın bakımını yapabileceksiniz sloganı ile gündeme gelen bu program da Cloud’un hikmetlerinden nasibini almış durumda.

Agomo-2

Cloud tabanlı bu program sisteminizden programları silme ccleaner desteği ile hız artışı ve temizlik yapma, bilgisayarın başlangıcında çalışmasını istediğiniz ya da kapalı durumda durmasını istediğiniz programları kontrol etme, Windows registry bölümündeki kayıpları bozulmuş bölümleri düzeltme, disk kapasitesini ve işlemcinizin ne kadar kullanıldığı ile ilgili detayları gösterme gibi birçok yeni özellik barındırıyor.

Şu an için beta aşamasında olan Agomo ileriki zamanlarda kararlı sürümleri ile karşımıza çıkacaktır diye tahmin ediyorum. Bakalım bize neler gösterecek…

Eğer siz de Agomo’nun gelişmesi için destek vermek ve programı ilk denemek isteyenlerdenseniz Beta Agomo için agomo.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »