Academic Torrents Açıldı

Şub 1 • Genel, İnternet • 1.148 kez okunmuş • Yorum yok Academic Torrents Açıldı

Massachusetts Üniversitesi araştırmacıları tarafından akademisyenlere ait olan veya bilimsel makalelerin, verilerin ve benzeri tüm dökümanların paylaşılması amacı ile Academictorrents adında bir torrent sitesi açıldı.

academictorrents

Academictorrents adlı bu torrent sitesi güvenilir bir platform olarak araştırmacıların çalışmalarını dünyanın her yerinden insanlara ulaştırmayı sağlıyor. Massachusetts Üniversitesi öğrencilerinden Joseph Cohen ve Henry Lo tarafından kurulan site akademisyenlerin araştırmalarını daha geniş çevrelere daha ucuz yoldan yaymayı amaçlıyor.

Sitedeki açıklamayı şu şekilde çevirebiliriz:

“Verilerin paylaşımları zor. Email depolama alanları sınırlı. Ayrıca da sunucu kurulumları da çok çalışma gerektirdiğinden araştırmacıların diğer araştırmacılar ile büyük verisetlerini paylaşabilmesi için bir dağıtım platformu dizayn ettik. Sonuç ise çarpıcı düzeyde yüksek hızlarla güvenilir veri dağıtımı…”

academictor

Academictorrents sitesinde şu anda Wikipedia’nın resmi olarak yayınladığı 9.4 gblık Wikipedia kopyası ve 42 gblık Nasa kaynaklı Mars haritası mevcut durumdadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »