5 Android’ten biri Kitkat sürümünde

Ağu 13 • Genel, Mobil, Teknoloji • 1.117 kez okunmuş • Yorum yok 5 Android’ten biri Kitkat sürümünde

Kasım 2013’te duyurulan Android 4.4 Kitkat sürümü yaklaşık 10 ayda tüm Android cihazlar arasında %20.9 kullanım oranına yükseldi.

android kitkat

Google’ın sık sık güncellenen Android’e ait analizlerden biri de kullanılan Android sürümünün toplamda yüzde olarak ne kadar kullanıldığını ifade etmesidir. Geçtiğimiz aylarda Google IO ile geliştiriciler için ön sürümünün tanıltıldığı Android L‘den önceki son stabil sürüm olan Android Kitkat ile ilgili bu analizlerde her geçen ay kullanım oranları yükselmektedir.

Haziran ayında yaklaşık %14 ve Temmuz ayında %18 sseviyesinde olan Kitkat kullanım oranı sonunda %20 seviyesini aştı ve %20.9’a ulaştı. Android pazarının hakimi konumundaki Jelly Bean’de ise Temmuz ayında %56 kullanm oranı söz konusu iken düşüş gerçekleşerek %54.2’ye geriledi. Tabii ki bu durumun en büyük sorumlusu Kitkat’ın yükselişi olmuştur.

Bunun yanı sıra ucuz telefon piyasasının şu anki temsilcilerinden Gingerbread %13.6’lık bir paya sahipken Ice Cream Sandwich ise %10.6’lık bir kullanım oranı ile dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »